نقش مشورت
51 بازدید
موضوع: علوم تربیتی
مصاحبه کننده : ایرنا
محل مصاحبه : روزنامه
نحوه تهیه : فردی
تاریخ نشر : Apr 21 2010 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

 

امام جمعه موقت مراغه: مشورت مانع شکست است

مراغه- امام جمعه موقت مراغه با اشاره به اینکه مشورت مهمترین مانع در شکست انسان در امورات مختلف جامعه است، بر انجام مشورت در کارها تاکید کرد.

 

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام حمید محمدی راد ، در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ، با تبریک روز شوراها افزود: اگر در جامعه اولویت اول انجام کارها مشورت باشد ، می توان بیشترین نتایج را گرفت.

وی اضافه کرد: غرور و تکروی در کارها منجر به شکست و مانع پیشرفت انسان در کارها بوده ولی اگر کسی در انجام امورات خود با دیگران و صاحب نظران در هر عرصه ای مشورت کند، می تواند کارها را تا حد توان بهتر به جلو ببرد.

وی با اشاره به اینکه ، مشورت ریشه در قرآن و اسلام دارد ، گفت: این مساله مهم نوعی ارتباط بین مردم و دولت بوده و شوراها باید نظرات و مشکلات مردم را بررسی و به دولت منتقل دهند تا نهادهای دولت با کمک و مشورت هم مشکلات را حل کنند.

وی جامعه ای را موفق دانست که بزرگ مردان آن در اجرای طرح و برنامه های خود با هم مشورت و همدلی کنند تا بیت المال و زمان پیشرفت و ترقی کشور را از دست ندهند.

وی مشورت و همراهی را از عوامل مهم توسعه و آبادانی در کشور نام برد و افزود: با وجود این دو مهم در بین مردم و مسوولان می توان با ثروت و نیروی کار کم مشکلات را به نفع و منافع کشور به پیش برد.

وی همچنین با اشاره به ایام فاطمیه گفت: این حضرت در تمامی دوران ، زنی اسوه برای بشریت بوده و همچنان بسیاری از بانوان متدین از آموزه های ایشان درس زندگی را آموخته اند.

وی برگزاری مراسمات مذهبی در ایام فاطمیه را قدردانی از زحمات بانوی دو عالم برای اسلام و مسلمانان دانست.