وحدت گروههای اسلامی
49 بازدید
مصاحبه کننده : روزنامه
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : روزنامه سیمای
تاریخ نشر : May 8 2011 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0
محمود وهم آزاد | 9:8 - یکشنبه هجدهم اردیبهشت 1390

 

امام جمعه موقت مراغه گفت: توافق بین گروه های فلسطینی فتح و حماس نقطه قوتی برای منطقه و جهان اسلام است.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام حمید محمدی راد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان افزود: گروه های فلسطینی حماس و فتح سال ها با هم درگیر بوده و در نتیجه این کشور دچار اختلافات داخلی بود اما اکنون این دو حزب عمده به توافق رسیده اند.
وی اضافه کرد: در توافقنامه این دو گروه بر تشکیل دولت ملی فسلطین تاکید شده و این موضوع باعث سرخوردگی رژیم صهیونیستی شد.
وی ادامه داد: در پی آشتی این دو حزب فلسطینی، رژیم صهیونیستی در اقدامی تلافی جویانه قسمتی از بودجه دولت خودگردان فلسطین را مسدود کرده است.
وی همچنین با اشاره به برقراری مجدد روابط ایران و مصر اظهار داشت: رژیم صهیونیستی از برقراری روابط حسنه بین مصر که زمانی حامی سیاست های این رژیم بود ، اظهار نگرانی می کند.
وی با محکوم کردن فجایع علیه مردم بحرین از سوی نیروهای بیگانه و حاکمان این کشور ، گفت: تخریب مساجد و حسینیه ها و زندانی کردن کادر بیمارستان ها ، جرایم و جنایاتی هستند که دولت بحرین همزمان با سرکوب وحشیانه مردم این کشور انجام می دهد و مدعیان حقوق بشر در قبال این وضعیت باز سکوت اختیار کرده اند.
وی در بخشی از خطبه ها با اشاره به ادعای قتل بن لادن از سوی آمریکا ، گفت: وجود این تروریست ، بهانه ای برای حمله به کشورهای اسلامی از جمله عراق ، افغانستان و حضور نیروهای آمریکایی در پاکستان و برخی کشورها بود و با توجه به این ادعا دیگر بهانه ای برای حضور در منطقه وجود ندارد.
وی اضافه کرد: بن لادن شخصیت موهومی بود که توسط عربستان و آمریکا در زمان تسلط شوروی بر افغانستان برای تامین منافع این کشورها تربیت یافته بود و اکنون نیز درباره صحت قتل او تردیدهایی وجود دارد.

محمود وهم آزاد | 9:8 - یکشنبه هجدهم اردیبهشت1390